fbpx

  • 00DIENAS
  • 00STUNDAS
  • 00MINŪTES
  • 00SEKUNDES

Dzenoties pēc laimes, reizi pa reizi vērts apstāties un vienkārši būt   laimīgai / am

Kādā klusā Latvijas vietā, pilskalna pakājē, pussalā, kur divas upes kļūst par vienu – Bauskā, nolaižas Klusuma festivāls. Tas sniedz jums iespēju trīs dienu garumā atkāpties no ikdienas, darbiem un pienākumiem, LAI ATJAUNOTOS, dodot mierpilnu laiku sev un piedzīvot, kā rimstas Domas, bet Sirds ierunājas un sadzird, dodotiespēju ķermenim apstāties un ļauties sevis sakārtošanai šeit- Klusuma festivālā.

Tas ir dabisks process, iedzimta spēja pašiem atjaunoties, lai strukturētu savu dzīves telpu un sakārtotu garīgo, emocionālo pasauli. Festivālā izvairīsimies no viedierīču, alkohola lietošanas un ievērosim klusumu vai klusu komunikāciju, iegūstot pilnvērtīgu mieru!

Klusuma festivāla viesi ievēro savstarpēji klusu komunikāciju, atbilstoši sabiedrībā vispārpieņemtajām uzvedības normām, izvairās izmantot viedierīces un nelieto alkoholu. Atrasties festivāla teritorijā apreibinošu vielu ietekmē nebūs ļauts. Nopērkot biļeti, Jūs atļaujat sevi filmēt un fotografēt festivāla norises teritorijā, arī Jūs varat darīt to, netraucējot citus viesus, tas nav aizliegts.
Šeit satiekas cilvēki, kuri vēlas izzināt sevi vai atpūsties mierīgu cilvēku sabiedrībā, izbaudot mūziku, meditācijas, dzeju, mākslu, kino, radošus mirkļus darbnīcās vai šupuļtīklā bezrūpīgi pavadītu laiku, lai iztukšotos un dotu telpu kam lielākam – pašiem sev.
Klusums nenozīmē bezskanību, tāpēc neuztversim KLUSUMU kā mēmu izolāciju. Tikai atrodot KLUSUMU SEVĪ, var droši iet pasaules troksnī.

Mierīgākāis festivāls Latvijā

Festivāla vadītājas

Klusumā var labāk sadzirdēt sevi. Klusumā var sadzirdēt cilvēku sev blakus. Kas ir tie cilvēki, kas grib būt mierā ar sevi un pasauli? Mēs taču varam satikties. Jau drīz. Vasarā. Festivālā Bauskā. Satikties un dalīties ar klusas, noslēpumainas laimes mirkļiem.

Klusums ir visdziļākā skaņa, ienirstot okeānā vai sevī. Mēs paši katrs viens esam okeāns . Un jo dziļāk sevī ienirstam, jo skaistāka un noslēpumaināka pasaule mums atklājas. Klusums ir Dvēseles Mūzika un Dieva čuksti- TU ESI MĪLĒTS.      

Mūsu mūziķi

Iemīļoti mūziķi un iemīļotas melodijas ik vakaru un rītu mūs pārsteidz, netraucējoto klusumu, kas mūsos. Sajūtu un iespaidu dažādība, kas nav piedzīvota līdz šim. Trīs neaizmirstamas dienas harmonijā.

Rīta stundai zelts mutē! Dāsni ar to dalīšos 17.augusta rītā pulksten 10:00, Klusuma festivālā Bauskas estrādē!

 

 

Programmas caurviju tēma ir itāļu komponista Džīno Paoli dziesma Senza fine — bezgalība. Pats galvenais vienojošais koncerta elements ir nebeidzama mīlestība, lai kurā pasaules malā tā arī neatrastos. Trejdeviņās valodās dziedās Laimis Rācenājs un gan tradicionālus, gan eksotiskus instrumentus spēlēs mūziķi – multiinstrumentālisti: Ieva Nīmane (oboja, blokflautas, dūdas, kokles u.c.), Ilze Grunte (ģitāras, mandolīna, čarango u.c.) un Andris Grunte (kontrabass).      
Jau četrus gadus, esot savā mūzikas namā Ozolu skola, jūtu cik liels deficīts ikdienā ir klusums, īpaši tiem, kuru dzīve rit pilsētā. Mana muzikālā darbība Ozolu skolā ir klusuma pārtapšana mūzikā un otrādi. Man pašam dziesmu žanrā tās mīļākās ir klusās, mierīgās dziesmas, kas atspoguļo gan dzejnieka, gan komponista smalko un trauslo iekšējo pasauli. Šoreiz esmu aicinājis man un Evijai Mundeciemai (flautas) pievienoties skaistas balss īpašnieci Anniju Putniņu, lai kopīgi ļautos mierīgam un apcerīgam muzikālam ceļojumam.  

Šobrīd pasaulē izjūtam troksni un agresiju- pilsētās, darba vietās, cilvēku prātos. Nav laika domāt, just, izvērtēt. Tāpēc apstājamies, ieejam klusumā un izbaudām esību ar sevi un savām domām. Kopā ar Raimondu Macatu un Mārci Auziņu aicinām atrast vietu festivālā, kur varam atgūt līdzsvaru caur mūzikas skaņām, kas negrauj, bet paceļ, iespējams, ka tieši to arī atradīsiet Klusuma festivālā!

 

Festivālā skanēs vairākas kompozīcijas no Aivara Hermaņa un Igo albuma “Klusums starp mums”, kas sasaucas ar Klusuma festivāla pamattēmu. Mūziķu izpildījumā skanēs arī Igo, Jāņa Strazda kopdarbi un Ainis Zavackis (sitamie instrumenti).

   

 

 

Katra satikšanās ar Māsām ir kā muzikāli emocionāls lidojums – viegls, īsts un nepārejošs. Izcilās balss īpašniece, kurā mīt sajūtu trauslums un gara spēks, – Ieva Akuratere, multiinstrumentāliste un dziesmu aranžētāja Ilze Grunte un režisore, dzejniece, brīnišķīga dziedošā aktrise ar dziļu, samtainu balsi – Raimonda Vazdika, gaidīs tikšanos ar skatītājiem.

 

Klusums ir sākumpunkts. Tikko tiek pateikts vārds vai ieskanas pirmais akords, klusums kļūst par ceļu. Dziesminieka Goran Gora uzstāšanās vedīs klausītājus ceļā, kur gaidāma tikšanās ar dzejniekiem Imantu Ziedoni, Knutu Skujenieku un Ojāru Vācieti. Šādi ceļabiedri – tur sarunu temati ir visdziļākie. Vertikāles meklēšana, sevis atrašana un Lielās elpas apjaušana.

 

Būt kā ūdenim, kas plūst un pielāgojas, pieņemot, apņemot visu savā ceļā. Kopā ar pianistu, Tomu Mikālu uzstāsimies Klusuma festivālā un runājām par šo ideju, cik dziļi tā iemājo, mūsuprāt, tīrāko šīs dzīves esamību. Tā dzīvot, elpot mūzikas mijiedarbībā, ļaujot tai būt centrā, – tas ir tas, uz ko tiecamies. Piedzīvosim mūziku kopā. Programmā džeza, soul mūzikas krāsas, gan kas dzirdēts, gan jaunatklājams.

Mums pašiem ir interesanti, kad un kāpēc vajadzētu pārtraukt klusumu. Mēs ticam, ka īpašajā upju satekā arī mūzika atradīs savu jēgpilnu ceļu pie saplūšanas ar klausītājiem. Kopā ar Aneti Kozlovsku (Klavieres, balss) gribam papildināt, ne pārtraukt klusumu.

 

 

 

FESTIVĀLA Lektori

Turpat uz senās skatuves uzstāsies lektori, kuri dalīsies pieredzē par veselīgu, mierīgu un laimīgu dzīves veidu. Drīzumā tiks izziņoti pirmie lektori.

Citi notikumi

Radošas meistardarbnīcas, laivošana un peldvietas, atpūta šūpuļtīklos, Hennas tatoo, Kakao ceremonija,  Bibliotēka – stāstnieku telts  u.c.

Faluņguns – prakse, kurā ietilpst meditācija, vingrinājumi un mācības, kas balstās uz Visuma principu “Īstenība — Labestība – Pacietība”.

Bioenerģētiskā masāža, – iepazīšanas lekcija un prakse.

Lekcijas un priekšnesumi ar Rēzijas Kalniņas līdzdalību, priestera Andreja Mediņa uzruna, arī jauno radošo personību dzejas lasījums un oriģinālskaņdarbu izpildījums.

Bērnudārzs; Arodbiedrību informācijas un konsultāciju telts “Dzīves skola”.

Piektdien, 16.augusta vakarā, plkst. 17:00 ir iespēja izstaigāt Bauskas pili gida pavadībā, biļetes cena 10.00 EUR, ekskursija ilgst 1,5 stundu. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pastu: klusumafestivals.lv@gmail.com.

Muzikāls gaismas priekšnesums “Zvaigžņu lietus”.

FESTIVĀLA PROGRAMMA

PIRMĀ FESTIVĀLA DIENA / 16. AUGUSTS / vadītāja, raimonda vazdika
14:00 Festivāla teritorijas atvēršana
19:00 Raimonda Vazdika, Ieva Akurātere, Ilze Grunte
20:00 Kristīne Prauliņa un pianists Toms Mikāls
21:00 Igo Fomins, Jānis Strazds un Ainis Zavackis
22:30 Raimonds Ozols, Raimonds Macats, Mārcis Auziņš

Pusnaktī visā festivāla teritorijā iedegsies gaismas un ieskanēsies romantiska mūzikas performance “Zvaigžņu lietu”

OTRĀ FESTIVĀLA DIENA / 17. AUGUSTS / vadītāja, Rēzija kalniņa

07:00  MOSTAMIES AGRI UN DODAMIES UZ RĪTA JOGU, PELDI UN BAUDAM RĪTA BROKASTIS

10:00 AINARS MIELAVS
12:00-16:00 Uzstāsies lektori par dzīvesziņu / Drīzumā tiks izziņoti pirmie lektori
18:00 Kārlis Kazāks un Anete Kozlovska
19:00 Goran Gora
20:30 Laimis Rācenājs, Ieva Nīmane, Ilze Grunte un Andris Grunte
21:30 Skatīsimies nakts kino filmu. Drīzumā tā tiks izziņota

Turpinājumā mūzikas gaismas peformance “Zvaigžņu lietus”

TREŠĀ FESTIVĀLA DIENA / 18. AUGUSTS

07:00 Labrīt! Dosimies rīta pastaigā, jogot, nopeldēties un baudīt rīta brokastis

11:00 Jānis Lūsēns, Evija Mundeciema un Annija Putniņa

12:00 Noslēgums

Festivāla krāsas

Šis būs visskaistākais festivāls, kādu esam organizējuši, kā svētku dienās tas iekrāsosies baltos un pasteļa toņos.

Festivāla vieta

Kādā klusā Latvijas vietā, pilskalna pakājē, pussalā, kur divas upes kļūst par vienu – Bauskā, nolaižas Klusuma festivāls.

Atsauksmes

 

2019. gadā piedzīvojām pirmo Klusuma festivālu. Pēc veiktās aptaujas 98,6% apmeklētāju izteica vēlmi atgriezties un festivāls tika novērtēt 10 ballēs. 

 

Raksta! Ka festivāls ir piemērots ar ģimenēm, jo ir iespēja atpūsties topošajiem vecākiem un jaunajiem vecākiem ar bērniem, kas lielos, trokšņainos festivālos nav tik viegli.

Raksta! Beidzot ir festivāls, kur nevis izlādēties, bet uzlādēties. Turpina rakstīt! Šis koncepts ir garīgi iedvesmojošs, un sajūta pēc festivāla nav nogurdinoša, kā lielākoties tā ir pēc citiem.

Raksta! Šeit nav jākautrējas, ka vēlos savu brīvo laiku, pabūt ar sevi vienatnē, sakārtot domas, relaksēties un apstāties no ikdienas steigas.

Raksta! Cilvēkiem patīk brīvības sajūta, un festivāla iekšējie noteikumi rada to, varu netraucēti atpūsties divu dienu garumā (bez telefona, sarunāšanās un alkohola).

Atskata video 2019

biļešu iegāde

Lai visiem pietiek vietas zem saules, biļešu skaits ir ierobežots. Aicinām tās iegādāties savlaicīgi!

BILDES NO PIRMĀ FESTIVĀLA

Organizators

KONTAKTI

Organizators “Rīgas reģiona pašvaldību darbinieku arodbiedrība”

Strēlnieku iela 9, Centra rajons, Rīga, LV-1010

E-pasts: klusumafestivals.lv@gmail.com

Tel.: (+371) 22 040 670

Tel.: (+371) 26 582 919

Dzenoties pēc laimes, reizi pa reizi vērts apstāties un vienkārši būt laimīgai laimīgam kopija (25)

Pasaulei jāmainās. Burzmu mainīt pret īstu sastapšanos ar sevi un citiem